Prace wysokościowe, czyli malowanie mostów

Malowanie mostów to skomplikowane i wymagające przedsięwzięcie z zakresu prac na wysokościach. Takie zadanie najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie zajmującej się tego typu usługami. Dowiedz się więcej o usługach wysokościowych!

Usługi wysokościowe to zadania wymagające wiedzy i doświadczenia. Tylko specjaliści z odpowiednimi licencjami i uprawnieniami alpinistycznymi mogą zagwarantować wykonanie ich bezpiecznie i profesjonalnie. Szczególnie ważne jest to w przypadku prac związanych z malowaniem mostów.

 

Malowanie mostów od kuchni

Malowanie mostów zalicza się do prac wykonywanych na wysokościach. Do tego typu zadań wykorzystuje się technikę linową, która umożliwia dotarcie w miejsca trudno dostępne, zapewniając dokładność przeprowadzonych prac. Należy jednak zaznaczyć, że malowanie na linach to zadanie trudne i wymagające. Przez wzgląd na ryzyko zanieczyszczenia sprzętu alpinistycznego malowanie na wysokościach powinno być wykonywane ze szczególną ostrożnością. W przypadku malowania większych powierzchni stosowne są ruchome osłony, które zabezpieczają mało odporne liny przed szkodliwym działaniem rozpuszczalników. Dzięki temu zabiegowi żywotność lin zostaje przedłużona, a to z kolei ma znaczny wpływ na odniżenie kosztów usługi. Bywają także takie zlecenia, przy których wykorzystanie dźwigów, podnośników lub rusztowań jest albo w ogóle niemożliwe lub po prostu nieopłacalne.

 

Techniki nakładania farby

Malowanie mostów oraz zabezpieczenia antykorozyjne mogą być wykonywane na różne sposoby. Wszystko jest uzależnione od położenia konstrukcji oraz ilości mikronów powłoki jaka ma być nałożona. Farba może być aplikowana ręcznie, pistoletem natryskowym, czy powietrznie. Do malowania mostów stosowane są również pompy malarskie, hydrodynamiczne. Często wykorzystywany jest także sposób malowania proszkowego. Niezależnie od tego, jaka metoda malowania mostu zostanie wybrana, najważniejsze jest to, żeby prace przebiegły sprawnie, dokładnie oraz bezpiecznie.