Montaż systemów anty-ptakowych

Ptaki potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Ich obecność skutkuje zanieczyszczeniami elewacji, balkonów, parapetów, ciągłym hałasem oraz szkodami. Warto wtedy skorzystać z oferty firmy specjalizującej się w profesjonalnym montażu systemów anty-ptakowych. Dowiedz się, jakie metody odstraszania ptaków są  dostępne obecnie na rynku.

Aby skutecznie odstraszyć ptaki najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy specjalizującej się w montażu systemów przeciw ptakom. Ze względu na to, że zwykle systemy takie instaluje się na dachach, czy elewacjach, zajmują się tym firmy świadczące usługi wysokościowe. Poniżej przedstawiamy propozycje rozwiązań, które odznaczają się najwyższą efektywnością.

 

System siatek przeciw ptakom

System siatek ochronnych stanowi niezwykle skuteczną metodę odstraszenia ptaków. Siatki wykonane są z żyłek polietylenowych, które odznaczają się wysokim poziomem odporności na uszkodzenia, wysokie temperatury oraz promienie UV. Montuje się je jako osłony dachów, elewacji, balkonów, dziedzińców oraz innych miejsc, w których obecność ptaków jest uciążliwa.

 

System kolców przeciw ptakom

Do najskuteczniejszych sposobów odstraszania ptaków zaliczyć można również kolce, inaczej nazywane "drutami na ptaki". Tego typu odstraszacz doskonale chroni różnego rodzaju elementy architektoniczne, obróbki blacharskie, gzymsy, parapety, czy klimatyzatory przed ptakami. Kolce składają się z podstawy poliwęglanowej oraz prętów ze stali nierdzewnej. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są niebezpieczne dla ptaków, ale dzięki tępo zakończonym końcówkom nie okaleczają ptaków.

 

System mechaniczny na ptaki

To inaczej odstraszacze posiadające swobodnie obracającą się głowicę oraz druty, które poruszają się pod wpływem wiatru lub bezpośredniego kontaktu z ptakami. Dzięki końcówkom z tworzywa sztucznego są bezpieczne dla ptaków.

Odstraszacze mechaniczne montowane są zazwyczaj na powierzchni dachów, na których nie ma możliwości zainstalowania siatek lub kolców przeciw ptakom.